Naudinga informacija-keraminiai blokai

ytong nauja akcijaakyto betono blokeliai akcija wienerberger keraminiai blokeliai akcija silikatiniai blokeliai akcija

 Keraminiai blokai sienoms

Keramika – viena iš seniausių pastatų sienų statybos medžiagų. Įvairiais statybos laikotarpiais molis buvo tokia pat svarbi  ir populiari medžiaga, kaip mediena ir akmuo. Vieni iš keraminių gaminių – stambūs, tuštumėti, porėti keraminiai blokai gaunami iš: molio, smėlio ir išdegančiųjų priedų. Tokia statybinė keramika yra efektyvi, nes turi gera masės struktūrą ir mažiau sveria. 

Keraminiai blokai pagal naudojimą yra: sienų, sąramų, perdangų, ventiliacijos, tvorų ir  grindų.

SIENŲ blokai skirti kapitalinėms sienoms ir pertvaroms mūryti mažaaukštėje individualių namų statyboje (iki 4 aukštų).Tinka naudoti daugiaaukštėje statyboje, tačiau reikia atlikti norminius skaičiavimus arba vadovautis toliau paminėtomis rekomendacijomis. Visų blokų aukštis yra vienodas -18,8cm, o plotis sienoje – įvairus, priklausomai nuo sienos storio ir konstrukcijos parinkimo, namo paskirties. Siauriausias sieninis blokas 17,5 cm, kiti 20; 25; 30; 40 cm storio. Siauresniems blokams reikia siauresnio pamato, kuris bus pigesnis. Visų bloku stiprumo rodiklis –atsparumas gniuždymui yra 7,5-10,0MP, atsparumas šalčiui 25 ciklai; vandens įgėris 15-18 procentų. Be stambių sieninių blokų, gaminami mažesni kartotiniai, t.y. pusiniai, tam, kad, būtų galima teisingai išmūryti kampus ir išbaigti angas. Todėl perkant reikia nepamiršti viso komplekto.Be to gaminami kompensaciniai blokai, kurie naudojami tuo atveju, kai mūrijant sieną susidaro tarpas, priešingu atveju reiktų kapoti didelį bloką. 

PERTVARŲ blokai siūlomi naudoti 8,8cm, 10cm, ir 12cm storio vidinėms nelaikančiosioms pertvaroms mūryti. Gerai derinami su klasikine keramine plyta. Jie taip pat sėkmingai naudojami formuojant sluoksniuotą kapitalinę sieną.

SĄRAMŲ blokai gaminami kelių matmenų. Jų plotis atitinka sienų plotį. Lengvai surenkami statybos vietoje, ant angoje paremto klojinio sudėjus armatūra ir skiedinį.įvairaus storio sienai. Be to, jie gali būti naudojami išorinei kapitalinei sienai užbaigti, kai norima sustiprinti konstrukciją. Tuomet iš sąramų bloku vainikas užpildomas betonu su armatūra. Tada lengviau sprendžiamas ir stogo konstrukcijos tvirtinimas.Jie taip pat gali būti taikomi vandentiekio, šildymo sistemos vamzdynų ir kitų  komunikacijų vedimui.

PERDANGŲ blokai. Jie stambūs, tuštumėti ir lengvi (tuštumėtumas apie 60proc.).Paprastai montuojami ant sijų,kurios pagamintos iš keraminių sijų blokelių naudojant armatūrą ir betoną. Beje , sijas galima pasidaryti statybos aikštelėje, tereikia turėti medžiagas ir lygų pagrindą. Tačiau įvairių ilgių sijos gaminamos ir pagal išankstinius užsakymus.Keraminė perdanga tinka restauruojamuose pastatuose, kur visiškai nėra galimybės  naudoti galingesnius kėlimo mechanizmus, arba perdangą reikia keisti po esamu stogu. Su perdangų blokais galima pagaminti bet kokio išplanavimo perdangą, tai ypač svarbu rekonstruojamuose namuose. Ją galima statyti dalimis, neskubant. Perdangos keraminės dalies storis 16 cm, visa skaičiuojama apkrova 700 kg/m².

VENTILIACIJOS KANALŲ blokai gaminami 20cm bei 25cm storio sienai ir skirti ventiliacijos kanalams įrengti. Blokai turi kiaurymes šoninėse sienelėse.
 Kartais kai kurie blokai gali būti naudojami nedidelių krosnių kaminams įrengti, tačiau tokiu atveju būtina naudoti specialius metalinius įdėklus.

Visi keraminiai gaminiai formuojami iš molio, smėlio ir priedų. Paskui džiovinami ir išdegami aukštoje temperatūroje. džiovinimo metu pašalinamas laisvas vanduo, o degant aukštoje temperatūroje –ir chemiškai surištas vanduo, todėl gerai išdegti keramikos gaminiai netgi sudrėkę išlaiko savo formą ir stiprumą. gerai išdegta kraminė šukė yra atspari mechaniniams poveikiams ir drėgmei. Keraminių gaminių temperatūrinės ir drėgminės deformacijos yra vienos mažiausių, lyginant su kitomis sienų statybai naudojamomis medžiagomis. Labai svarbios keramikos savybės yram maža vandens absorbcija iš aplinkos oro ir nedidelis vandens judėjimas medžiagos kapiliarais, nes keraminių gaminių džiovinimo ir degimo metu nesusidaro viena kryptimi orientuotų kapiliarų, kuriais vanduo galėtų judėti.

Atlikus mokslo-tiriamąjį darbą su blokais, nustatyta, kad porėtos keraminės masės šilumos laidumas, esant eksploatavimo medžiagos drėgnumui, 46 proc. mažesnis už įprastinės keraminės masės šilumos laidumą. Į bloko masę pridėjus 56-58 proc. pjuvenų  ( pagal tūrį), kurios degimo proceso metu išdega palikdamos poras, šilumos laidumas eksploatavimo sąlygomis sumažėja iki 0,22 W/mk ( įprastinės plytos 0,81 w/mK). Porėtos keraminės masės bloko struktūra geresnė, negu įprastinės. Svarbu ir tai, kad sumažėja gaminių svoris .

Didelis efektas pasiekiamas, didinant blokų tuštumingumą, kuris daugiausiai priklauso nuo gaminių formavimo ypatumų. Turi būti pasiekta tam tikra pusiausvyra tarp keramines sienelės storio ir oro tarpų skaičiaus. Esant mažiasniam sienelės storio ir daugiau oro tarpelių, gaminys greičiau išdega, jis yra lengvesnis, didesnė jo šiluminė varža. Tačiau plonos gaminio sienelės turi išlaikyti gaminio formą jo gamybos metu.

Lietuvoje gaminamų keraminių blokų tuštumėtumas siekia 42%. Tai reiškia, kad keraminis blokas susideda iš 42% oro ir 58% keraminės šukės. Įvertinus tai, kad keraminė šukė yra porėta, galima teigti, jog  šiuolaikinio keraminio bloko tūryje yra tik apie pusę keramikos.

Blokų, skirtų pastatų išorinių sienų vidiniam sluoksniui ir pertvaroms mūryti, kiaurymės išdėstytos statmena kryptimi praeinančiam šilumos srautui. Esant tokiai bloko konstrukcijai, šilumos srauto kelias tarp vidinio ir ir išorinio bloko paviršiaus tampa žymiai ilgesnis, todel bendras šilumos perdavimas per bloką sumažėja. Taip padidėja blokų mūro šilumos varža, kadangi išvengiama daugelio šalčio tiltelių neigiamos įtakos. To paties bloko šilumos laidumas, kiaurymes išdėstant išilgai srauto, sumažėja apie 30%.

Didelių matmenų blokų mūras turi žymiai mažiau mūrijimo siūlių negu plytų mūras. Tai ne tik mūrijimui sunaudojamo skiedinio kiekio mažinimas, bet ir viso mūro sluoksnio šiluminių ir drėgminių sąvybių pagerinimas. Mūrijimo skiedinys yra dauk laidesnis šilumai negu keraminis blokas, todėl dauguma šiuo metu gaminamų keraminių blokų mūro skiediniu rišami tik horizantalia kryptimi. Vertikaliai blokai sdujungiami juose suformuotomis įlaidomis. Tai padidina keraminio bloko šiluminę varžą ir padidina mūro darbų spartą. Likę nedideli vertikalūs tarpeliai tarp blokų sandarinami mūro tinkavimo metu.
    Labai svarbus keraminių  blokų ekonomiškumo aspektas yra nedidelė šių blokų nomenklatūra. Jeigu lyginame su plytų mūru, tai pastarojo storis mažiaukštėje statyboje buvo aiškiai apibrėžtas: 25 cm storio mūras laikančiosioms konstrukcijoms ir 12 cm kitoms konstrukcijoms.

Šiuo metu galimi įvairūs variantai. Laikančioji  mūro sluoksnio storis gali būti parenkamas priklausomai nuo veikiančių apkrovų. Sienų, ant kurių bus remiamos tuštumėtos gelžbetoninės plokštės, laikantysis sluoksnis gali būti iš17-20 cm storio keraminių blokų. Pertvaros, priklausomai nuo jų dydžio, reikalingų akustinių savybių ir kitų sąlygų, gali būti mūrijamos is 8-12 cm storio blokų. 

Gaminami ir didesnio storio keraminai blokai. Tai labai patogi medžiaga ūkinių pastatų arba patalpų, kuriose bus palaikoma žemesnė nai gyenamųjų patalpų temperatūra, sienų statybai. 

Pavyzdžiui: tvartų, garažų, sandelių ir kitų patalpų, kuriose reikalingane žemesnė kaip +4 laipsnių tamperatūra, sienos gali būti mūrijamos iš 30-40 cm storio keraminių blokų be jokio kito papildomo termoizoliacinio sluoksnio.

Mažesnio storio keraminiai blokai gali būti naudojami trisluoksnių mūro sienų su termo izoliaciniu sluoksniu išoriniam sluoksniui mūryti. Kadangi toks mūras turi nedauk mūrijimo siūlių, per jį bus žymiai mažesnė vandens migracija į vidinius sienos sluoksnius, t.y.  termoizoliacinės medžiagos bus geriau apsaugotos nuo sudrėkimo.

Trisluoksnės mūro sienos su keraminiais blokais iš išorės turi būti aptinkuotos prieš pirmąjį šildymo sezoną, nes dėl vėjo slėgio pro vertikalaus skiediniu neužpildytass siūles bus prarandama dalis šilumos.

Kaip ir vykdant kitus išorės tinkavimo darbus, turi būti pasirinktas toks tinkavimo laikas ir tokios sąlygos, kad išorinis keraminių blokų mūro sluoksnis būtų drėgnas. Vienas didžiausių tokio mūro privalumų yra tai, kad esant mažoms pačių keraminių blokų temperatūrinėms ir drėgminėms deformacojoms ir nedaug mūrijimo siųlių, negu kitų medžiagų mūro tinkuotose sienose.

Taigi pasirinkęs pastato sienų statybai keraminius blokus, namo savininkas turės tvirtą, šiltą ir ekonomišką namą, pratęs gilias keraminių medžiagų naudojimo statyboje tradicijas. 

Keramikiniai blokai tai pagrindiniai pastatų fasadų apdailos gaminiai.Blokai mūrijami išorinėje sienos pusėje ir yra konstrukcinis elementas. Keraminiai gaminiai yra stiprūs, ilgaamžiai. Jų gamybos technologija palyginti nesudėtinga. Gaminiai formuojami plastiškuoju būdu. Pagrindinė žaliava - įvairių rūšių moliai, liesikliai, šamotas, ligninas. Molis –tai nuosėdinės kilmės uolienos, susidariusios dūlėjant kaolinizuojantis lauko špatams, magminėms ir kitoms sikikatinėms uolienoms.
 

Keraminių blokelių gamybos technologija


Nors keraminiai dirbiniai yra įvairios formos, paskirties bei fizikinių ir mechaninių savybių, jų gamybos technologija maždaug vienoda.   Ji   susideda  iš   šių  procesų: 

 • molio   kasimo   karjeruose;
 • formavimo   masės   ruošimo; molio   ir  kitų  mišinio   komponentų smulkinimo, drėkinimo ir maišymo;
 • gaminių formavimo
 • džiovinimo ir degimo.


Keraminiams blokeliams gaminti reikalingos žaliavos


Keraminiai blokeliai gaminami iš pagrindinių ir pagalbinių žaliavų. Pagrindinė žaliava- įvairių rūšių moliai. Molis keramkiniams blokeliams gaminti kasamas atviruose karjeruose eskavatoriais. Į gamyklas jis pristatomas transporteriais, autotransportu, vagonėliais, specialiais savivarčiais arba geležinkelio vagonais.

Pagalbinės yra įvairūs priedai: liesikliai, išdegančiaisiais, reguliuojančiaisiais degimo (fliusais) ir sukepimo temperatūras priedais ir kt.
Liesikliai { labai plastiškus molius, kurie džiovinami ir degami smarkiai traukiasi (iki 15 %), įmaišoma liesiklių: smėlio, šamoto, malto šlako, pelenų ir kt. Pusfabrikačiai su šiais priedais greičiau išdžiūsta, padidėja gaminių stiprumas bei atsparumas šalčiui.
Išdegančiųjų priedų (medžio pjuvenų, malto antracito, trupintų durpių ir kt.) dedama, kai norima gaminius lengvinti arba gerinti jų degimo sąlygas. Jie kartu liesina molį.

Fliusai - medžiaga, pažeminanti sukepimo temperatūrą gaminant molio dirbinius. Norint sumažinti degimo temperatūrą dedama malto feldšpato, geležies rūdos ir kt.


Žaliavų apdorojimas

Keraminių blokelių formavimo masė turi būti vienalytė.Visus komponentus reikia pirmiausia tinkamai paruošti: sodrinti, susmulkinti ir tik po to dozuoti ir gerai sumaišyti. Sodrinimas tai atskyrimas žalingų priemaišų, padidinama naudingų komponentų koncentracija. Kita svarbi operacija- žaliavų smulkinimas. Nuo jo priklauso ir pusgaminio ir išdegto blokelio poringumas. Blogai, kai žaliavos ne tik nepakankamai, bet ir per daug smulkios.
Formavimo masė ruošiama plastiškuoju būdu. Plastiškajam gaminių formavimui ruošiamas molis smulkinamas valcais arba statgirnėmis, paskui sumaišomas su priedais ir vandeniu. Masės drėgnis prieš dživinimą 16 %, po džiovinimo 1%.

 Pusgaminių formavimas
 
Iš gerai paruoštos keraminės masės formuojami pusgaminiai, kuriems keliami įvairūs reikalavimai. Svarbiausias pusgaminiui keliamas reikalavimas - pakankamas jo sutankinimas formavimo metu. Taip pat svarbu, kad pusgaminio tankis būtų vienodas. Kai tankis skirtingas, gaminio dalys degimo metu traukiasi nevienodai, todėl atsiranda deformacijų, o vėliau ir plyšių.

Pusgaminiai turi būti pakankamai mechaniškai stiprūs. Kraunant ir transportuojant nepakankamai stiprius pusgaminius jie gali deformuotis.
Formuojama juostiniais paprastaisiais arba vakuuminiais presais ( 2 pav). Prese įtaisytas velenas su men¬tėmis sukdamasis spaudžia molio tešlą pro resavimo galvutę, kuri suteikia gaminiui reikiamą formą ir matmenis. Formuojant blokus, iš preso išspaudžiama molio juosta, kurios

Pjaustoma rėmelyje įtempta viela . rėmelis pjaudamas slenka į priekį vienodu greičiu su pjaustoma juosta, todėl pjūvis būna vertikalus. Atpjovus gaminį, remelis vėl grižta atgal. Perreguliavus įrengimą, galima atpjauti įvairaus ilgio gaminius. Pjovimo dažnis priklauso nuo juostos slinkimo greičio, todėl bet kokiu greičiu slenkanti juosta visuomet supjaustoma į nustatyto ilgio gabalus. Atpjauti blokeliai reikiamu matmenų sudedami ant rėmelių ir kartu su jais automatiškai sukraunami į džiovyklų vagonėlius.

Pusgaminių džiovinimas

Plastiškai suformuotų pusfabrikačių drėgnis būna 22-25 %, todėl prieš degant išdžiovinami iki 8-10% drėgnumo. Džiovinama natūraliomis sąlygomis -pastogėse (10-20 parų) ir specialiose, periodinio veikimo kamerinėse džiovyklose degimo krosnių dūmais arba karštu oru. Džiovi¬nimo trukmė - iki 2-3 parų. Džiovinimo trukmė priklauso nuo klimatinių sąlygų ir nuo džiovinimo įrenginio parametrų.

Šviežiai suformuoti pusfabrikačiai yra neatsparūs, deformuojasi nuo mažų apkrovų, todėl jų negalima pakrauti į krosnį, nes, staigiai įkaitinti, jie suskilinėtų ir suirtų. Džiovinant periodinio veikimo kamerinėse džiovyklose, džiovinimo trukmė sutrumpėja iki 60-70 val. Dar naudojamos nuolatinio veikimo tunelinės džiovyklos. Jas sudaro 30-35 m ilgio stačiakampio skerspjūvio tunelis. Tiek kamerinėse, tiek ir tunelinėse džiovyklose džiovinama karštu degimo krosnių oru arba kaloriferiuose įkaitintu oru. Tunelinėse džiovyklose plytos džiūsta tolygiai, nesutrūkinėja. Džiovinimo trukmė - apie 30 vai.. Jas sudaro ilgas tunelis, kuriame bėgiais juda vagonėliai su pusgaminiais, sukrautais ant lentynų.

Pro angą 1 patekęs į džiovyklą oras ventiliatoriaus prapučiamas pro šildytuvą 2, ir mentės 3 nukreipia jį į džiovinamus blokelius. Dalis atidirbusio oro grąžinama recirkuliacijai, t.y. pakartotiniam džiovinimui, sumaišant jį su naujai tiekiamu oru. Džiovinimo rėžimas reguliuojamas keičiant krypties menčių 4 ir išmetimo kanalo sklendės 5 padėtį.

Degimas


Tai baigiamoji ir svarbiausia keraminių dirbinių ga¬mybos operacija. Išdžiovinti gaminiai degami periodinio arba nuolatinio veikimo krosnyse. Dažniausiai naudojamos nuolatinio veikimo tunelinės krosnys.


Ttunelinėse krosnyse gaminiai juda, o technologinių zonų vieta nesikeičia. Tunelinė krosnis yra sudaryta iš ilgo ir siauro tunelio. Jo bėgiais juda vagonėliai su pusfabrikačiais. Toks tu¬nelis esti nuo 60 iki 150 m ilgio, jo skerspjūvio plotas -nuo 3,5 iki 5,5 m2. Tunelinėje krosnyje yra trys zonos: šildymo, degimo ir aušinimo. Pirmojoje zonoje iš gaminių pasišalina hidratinis vanduo, sudega organinės priemaišos, pradeda skilti karbonatai. Degimo zonoje sukepa molio masė ir -susidaro keraminė šukė - lengvai lydžių molių –900-1000 °C, sunkiai lydžių – 1150- 1200°C temperatūroje. Degimo temperatūrą  priklauso nuo molio ir jame esančių priedų savybių. Labai svarbu pa¬rinkti optimalią degimo temperatūrą; kai ji per žema, ne¬susidaro pakankamai daug skystosios fazės, todėl dirbiniai būna - nestiprūs, neilgaamžiai, kai per aukšta - gaminys de¬formuojasi arba sumažėja jo poringumas, pablogėja termo-izoliacinės savybės. Keraminių sieninių medžiagų poringumą reglamentuoja valstybiniai standartai. Oras degimui pučiamas priešpriešiais, judantiems vagonėliams. Jis kartu vėsina jau iš¬degtus gaminius. Degimo zonoje temperatūra pasiskirsto toly¬giai, nes tunelio skerspjūvio plotas palyginti nedidelis, todėl tunelinėse krosnyse gaminiai išdega daug vienodžiau negu žie¬dinėse. Degimo ciklas tokiose krosnyse trunka 1,5-2 paras, o žiedinėse –3-5 paras. Be to, tunelinėse krosnyse galima me¬chanizuoti ir automatizuoti kai kuriuos darbo procesus.


Gaminių rūšiavimas ir laikymas

Išdegti gaminiai rūšiuojami pa¬gal atitinkamų standartų techninius reikalavimus; rūšiuojant atsi¬žvelgiama į gaminių išorinius defektus (plyšius, kreivumą, nudauž¬tus kampus ir pan.).

Išdegti keraminiai blokeliai sukraunami i rietuves arba konteiniarius ir laikomi atvirose aikštelėse.


Atgal
Visos akcijosSiųsti užklausimą Pildyti užsakymą Kaip pirkti
Akcijų prenumerata
KAIP PIRKTI?

PREKYBOS CENTRE

 • Vedrana prekybos centreprekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreapmokėjimas vietoje
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreprekes jūsų bagažinėje
 

TELEFONU

 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės telefonuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

INTERNETU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

GALIMYBĖ PIRKTI LIZINGU

 • Prekės internetulizingo sutarties pasirašymas prekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 
 

ATSISKAITYMAS SU KURJERIU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • arba
 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 • Vedrana prekybos centre
 • atsiskaitymas su kurjeriuatsiskaitymas su kurjeriu
 
 
MES NE ELEKTRONINĖ PARDUOTUVĖ - MES TIKROJI PARDUOTUVĖ INTERNETE
© 2008 UAB "Vedrana".