Stogo dangos tvirtinimas varžtais

Renkantis varžtus stogui tvirtinti dažnai tenka ieškoti tinkamiausių iš gausios tvirtinimo elementų pasiūlos. Konkrečioms stogo dangoms dažniausiai tvirtinimo elementus siūlo pats gamintojas arba parenka kvalifikuotas stogdengys. Tačiau pirmiausia reikia atsižvelgti į varžto savybes, nes nuo tinkamo pasirinkimo priklauso stogo konstrukcijos ilgaamžiškumas, patvarumas, atsparumas aplinkos poveikiams.

Apžvelgsime firmos "Omax" kokybiškus varžtus stogams ir jų montavimo ypatybes. Varžtų ir tvirtinimo elementų gamintoja "Omax Inc.", turinti savo gamyklas ir kokybės kontrolės padalinius Rusijoje ir Azijos šalyse, varžtų gamyboje dirba jau 15 metų. UAB "Omax Baltic", atstovaujanti šiai įmonei Lietuvoje ir ES šalyse, pristato dviejų tipų varžtus, skirtus stogo dangoms, ir jų naudojimo būdus.

VARŽTŲ NAUDOJIMO YPATYBĖS

Kaip sakė UAB "Omax" pardavimų vadovas Audrius Morkūnas, galima išskirti kelias svarbiausias varžtų savybes. Pirmiausia varžtas privalo būti cinkuotas (ne mažiau kaip 7 mikronai; kuo storesnis cinko sluoksnis, tuo varžtas atsparesnis korozijai), cinkuota poveržlė turi būti apklijuota EPDM guma (kurios storis neturėtų būti mažesnis nei 2,5 mm). Jeigu varžto galvutė yra dažyta, dažai turi būti gerai sukibę su metalu. Taip pat svarbus varžto svoris: net vizualiai panašūs du varžtai gali skirtis savo svoriu - lengvesnis varžtas paprastai pagamintas iš retesnio metalo ir esti netvirtas. Renkantis varžtus svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar gaminys pažymėtas firmos gamintojos ženklu, garantuojančiu kokybę. Visi OMAX stogo varžtai yra su iškaltu ant varžto galvutės ženklu "X".

Perkant varžtus gali kilti klausimas, kaip atskirti varžtus, skirtus metalui ir medžiui. Visi varžtai, skirti stogo dangoms tvirtinti, susideda iš galvutės, poveržlės su guma, sriegio ir grąžtinio antgalio (grąžto). Į medinius paviršius tvirtinti stogo dangą skirti grąžtiniai antgaliai visuomet yra mažesnio skersmens nei pačio varžto skersmuo ir trumpi, taip pat sriegis yra stambus, panašus kaip paprasto medsraigčio. Į metalines konstrukcijas tvirtinti skirti grąžtiniai antgaliai yra ilgesni ir beveik to paties skersmens kaip varžtas, sriegis smulkus.

Varžto galvutė. Labai svarbus galvutės aukštis ir tvirtumas. "Omax" varžtai esti su aukštesne galvute. Aukštesnė ir tvirtesnė galvutė montuojant varžtą neleidžia atsuktuvo antgaliui nuslysti ir padeda tvirčiau užveržti varžtą. Montavimo metu būtina atkreipti dėmesį į įrankio antgalį, kuris turi atitikti galvutės matmenis. Tai svarbu siekiant, kad varžto cinko ir dažų sluoksnis nebūtų pažeistas ir nesukeltų korozijos, todėl įrankių montavimo antgaliai turi būti su plastikuotu arba gumuotu vidiniu sluoksniu.

Poveržlė. Kita labai svarbi detalė yra poveržlė. Plieninės cinkuotos tarpinės su EPDM (specialus gumos ir kaučiuko lydinys, kur E - etilenas, P - propilenas, D - dienas, M - metilenas} guma komplektuojamos kartu su stoginiu sraigtu. Guma apsaugo varžto pragręžtą stoge angą nuo drėgmės patekimo į konstrukciją. Taip pat yra daugybė papildomų šios tarpinės naudojimų. Šia guma dengtos poveržlės atsparios drėgmei, karščiui, UV spinduliams. Plieninė poveržlė turi būti išlenktos formos, guma turi būti labai gerai priklijuota prie poveržlės. Poveržlę suspaudus guma neturi atšokti ir veržiant neturi išlysti už metalinės dalies. Pageidautina, kad minimalus EPDM gumos storis būtų 2,5 mm, cinko sluoksnis - ne mažesnis kaip 7 mikronai. "Omax" varžtai stogams komplektuojami su 14, 16 ir19 mm išorinio skersmens EPDM poveržlėmis (4,8 skersmens varžtai su 14 mm, 5,5 - su 16 mm, 6,3 - su 16 ir 19 mm). Toms stogo detalėms, kurios tvirtinamos apsaugotose nuo drėgmės vietose, galima nenaudoti poveržlės su EPDM guma.

Cinko sluoksnis. "Omax" savisriegiai cinkuojami elektrolizės būdu. Kuo storesnis cinko sluoksnis, tuo varžtas atsparesnis įvairiems gamtos veiksniams, sukeliantiems koroziją. Tai ypač aktualu, jeigu savisriegis sukamas į medinį grebėstą. Toks varžtas nuolat yra agresyvioje aplinkoje, nes grebėstas drėksta, o drėgmė veikia patį varžtą. Tokioje aplinkoje korozija veikia vidutiniškai net iki 5 mikronų cinko sluoksnį, todėl gaminiai, kurių cinko sluoksnis tesiekia 5 mikronus, gali greitai surūdyti. Renkantis varžtus svarbu išsiaiškinti, ar gamintojas garantuoja, jog gaminys padengtas ne mažesniu kaip 5 mikronų cinko sluoksniu. "Omax" varžtai stogams dengiami ne mažesniu kaip 7 mikronų cinko sluoksniu.

Dažymas. "Omax" varžtai stogams dažomi pagal specialią technologiją. Ant varžto paviršiaus užpurškiama spalvota poliuretaninė danga (ne mažiau kaip 40 mikronų storio). Vėliau jis įkaitinamas iki 82 laipsnių, kad dažai gerai sukibtų su metalu. Poliuretaninė danga yra elastinga, atlaiko net iki 130 laipsnių karštį, nors pats stogas daugiausiai gali įkaisti tik iki 80 laipsnių. Tokio spalvoto paviršiaus išblukimas yra maždaug 3-5 proc. per metus, priklausomai nuo to, kiek danga gauna tiesioginių saulės spindulių. "Omax" varžtai stogo dangoms dažomi įvairiomis pageidaujamomis spalvomis, atitinkančiomis stogo dangos spalvą, dažniausiai pagal populiariausias RAL, RR spalvas, taip pat kitas spalvų paletes.

Montavimas. Varžtas neturi išlysti už grebėsto ir neprakiurdinti difuzinės plėvelės. Jo ilgis parenkamas pagal grebėsto storį. Mediniam grebėstui, kurio storis yra 25 mm, reikėtų naudoti 4,8x29 mm, storesnei - 4,8x38 mm dydžio varžtus. Montuojant aukštesnių bangų stogo dangą, galima naudoti 4,8x80 mm dydžio varžtus. Norint sujungti skardą su skarda naudojami metalui skirti varžtai, kurių ilgis gali būti 6,19 ir 25 mm ilgio.


Atgal
Visos akcijosSiųsti užklausimą Pildyti užsakymą Kaip pirkti
Akcijų prenumerata
KAIP PIRKTI?

PREKYBOS CENTRE

 • Vedrana prekybos centreprekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreapmokėjimas vietoje
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreprekes jūsų bagažinėje
 

TELEFONU

 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės telefonuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

INTERNETU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

GALIMYBĖ PIRKTI LIZINGU

 • Prekės internetulizingo sutarties pasirašymas prekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 
 

ATSISKAITYMAS SU KURJERIU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • arba
 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 • Vedrana prekybos centre
 • atsiskaitymas su kurjeriuatsiskaitymas su kurjeriu
 
 
MES NE ELEKTRONINĖ PARDUOTUVĖ - MES TIKROJI PARDUOTUVĖ INTERNETE
© 2008 UAB "Vedrana".