Tvirtinimas ant gipso kartono

Tvirtinimo darbai ant sienų (pertvarų), sumontuotų naudojant medienos brūselius ar aliuminio profilius bei gipskartonio lapus, atliekami prisilaikant tam tikrų taisyklių: jei įmanoma, visada stengiamasi atlikti tvirtinimą gipskartonio lapų prisukimo ant brūselių ar aliuminio profilių vietose – kitaip sakant, taikomasi į konstrukcinius elementus.

Norint aptikti tas vietas, galima naudoti specialų detektorių ar (jei kontrukcija atlikta naudojant brūselius ir vieną gipskartonio lapo sluoksnį) tiesiog barbenant per sieną – vietose tarp brūselių siena skambės skardžiau, barbenant tiesiai virš brūselio – dusliau.

Visada būtina įsitikinti, ar sienoje toje vietoje nėra laidų ar vamzdžių – tam naudojamas laidų ieškiklis.

Tuomet tereikia panaudoti medsraigčius (gipsas-mediena, jei brūselių siena ar gipsas-metalas, jei aliuminio profilių), įsukant juos į konstrukcinį statmenį. Tvirtinimas, atliktas tokiu būdu galės atlaikyti daug didesnį svorį nei tvirtinant tiesiogiai ant gipskartonio.

Jei nėra galimybės atlikti tvirtinimo šiuo būdu, naudojami specialūs gipskartonio kaiščiai. Paprasti mūro kaiščiai netiks, nes jie perkelia svorio apkrovą visu savo ilgiu į sieną (gipskartonis, kaip žinia, tėra 12 mm storio). Prisiminkite, kad šiuo atveju, pasikliaujate tik gipskartonio lapo tvirtumu – didelių apkrovų jis neišlaikys.

Kaiščių tipai tvirtinimams

Parduotuvėse yra daug skirtingų tipų, todėl reikėtų pasitikrinti, koks tipas geriausiai tiktų norimam darbui atlikti.

Paprastai reikia išgręžti (o dažniausiai galima ir tik pradurti) skylutę gipskartonyje, atitinkančią to tipo kaiščio dydį ir į ją įstumti kaištį. Kaip tai atliekama konkrečiai, nurodoma gamintojo. Populiariausi tokiam darbui – universalūs kaiščiai, vieni pagaminti iš metalo, kiti – iš plastiko, tačiau principas vienodas – įkišus kaištį ir įsukus sraigtą į jį, kitoje gipskartonio lapo pusėje išlindęs kaištis susitraukia ir prisispaudžia prie kitos lapo pusės – taip vienodai paskirstydamas apkrovą visomis kryptimis. Kai kurių kaiščių ilgis atitinka gipskartonio lapo storį. Tokiems kaiščiams reikia išgręžti didesnio diametro skylutę (lyginant su besiplečiančiais), jie įsukami į gipskartonį, o ne įstumiami. Svorio apkrovą į šonus perduoda didelio diametro kaiščio sriegis.

Tinkamų kaiščių pasirinkimas

Renkantis konkrečiam darbui kaiščius (kaip ir kita medžiagas), reikia atkreipti dėmesį į gamintojo nurodomas charakteristikas: šiuo atveju - leistinas apkrovas, medžiagos storį ir pan.

Mes rekomenduojame naudoti universalius kaiščius, prie kaklelio (arčiausiai išorės) turinčius rantelius (įtvirtinančius juos gipskartonyje, ir neleidžiančius prasisukti), o už kaklelio šie kaiščiai turi pilnai „apkabinti“ sraigtą iki kaiščio galo, kuris ir sutraukia kaištį (žr. paveikslėlyje - universalus gipskartonio kaištis). Šie kaiščiai atliekant tvirtinimo darbus ant gipskartonio ir netgi kitų tipų sienų mums pasitvirtino 100 proc.

Tvirtinant elementą ir sukant sraigtą, svarbu sukti iki ribos, kai pajuntate, kad reikia panaudoti jėgą, neperveržti – nes taip galite išlaužti kaištį iš gipskartonio.

Tvirtinimai su atrama – didelėms apkrovoms

Jei reikia atlikti tvirtinimą ant gipskartonio pertvaros, o numatoma apkrova – nemaža, tėra vienas būdas – apkrova turi būti paskirstoma ant konstrukcinių elementų (vertikalių brūselių ar profilių). Jei tvirtinimo taškai nesutampa su šių vertikalių vieta, ant konstrukcinių brūselių ar profilių skersai tenka tvirtinti horizontalią atramą, kuri ir paskirstytų svorį. Žinoma, šis skersinis turi būti pakankamai tvirtas. Toks būdas tinka, jei nesvarbu, kad atrama matosi – tiesiog prisukta ant pertvaros.

Kitas būdas – paslėpti šią atramą sienoje: tam reikės išpjauti gipskartonį ir sudarys papildomo darbo, atliekant viską tinkamai. Tačiau rezultatas bus kur kas geresnis.

Pirmiausia sienoje atrandami vertikalūs brūseliai ar profiliai ir apsisprendžiama kur konkrečiai atliekamas tvirtinimas. Pasižymima (pieštuku apsivedamas bruselis) atramos vieta (taip kad galai remtųsi į vertikales).

Jei sienos konstrukcija atlikta naudojant medinius bruselius, pažymėtoje vietoje išpjaunamas gipskartonis, o vertikaliuose bruselius išskaptuojamas griovelis atramai – paliekant ne mažiau kaip tris ketvirtadalius bruselio storio (kad per daug nesusilpnintume sienos konstrukcijos). Taip pat skersinio bruselio galuose (ir per viduri, jei jungiame per tris ir daugiau vertikales) išskaptuojami grioveliai (naudojame pjūklą ir kaltą) – vietose, kurios remsis į vertikalius bruselius. Tarp sienos brūselių įmontuojame skersinį ir prisukame medsraigčiais – brūselio išorinės plokštumos paviršius turi sutapti su sienos brūselių paviršiumi. Tai atlikus, ant skersinio brūselio išpjovos vietoje prisukamas gipskartonis ir atliekami glaistymo, šlifavimo, dažymo darbai.

Jei sienos konstrukcija – aliuminio profilių, darbas atliekamas panašiai, tik išpjaunama didesnė skylė sienoje – kad galėtume aliuminio profilio skersinuką įkišti į sienos profilį  viename gale (profilis – u formos, tai iš vienos pusės įkišama į lovelį, iš kitos – prisukama prie lygios pusės) ir tvirtinama kitame gale. Atitinkamai skersinis profiliukas turi būti paruoštas – matoma pusė (u formos – dugnas išpjaunamas per kokius du centimetrus, šonai paliekami) užleidžiama ant statmenų profilių šonų ir pisukama metalo sraigtais, kita pusė (vidinė) užlenkiama į vidų ir prisukama sraigtais prie statmenų profilių dugno (ar plokštumos, kaip pavadinti  - u formos dugno).

Atliekami gipskartonio paviršiaus tvarkymo darbai (prisukamas gipskartonis išpjovos vietoje – reikia išpjauti iš vidinės pusės tose vietose, kur profiliai persidengia vienas su kitu), uždedama glaistymo juostelė, glaistoma, šlifuojama, dažoma.


Atgal
Visos akcijosSiųsti užklausimą Pildyti užsakymą Kaip pirkti
Akcijų prenumerata
KAIP PIRKTI?

PREKYBOS CENTRE

 • Vedrana prekybos centreprekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreapmokėjimas vietoje
 • Vedrana prekybos centre
 • Vedrana prekybos centreprekes jūsų bagažinėje
 

TELEFONU

 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės telefonuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

INTERNETU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuelektroninė sąskaita
 • Vedrana prekybos centre
 • Prekės internetuprekės jūsų kieme
 

GALIMYBĖ PIRKTI LIZINGU

 • Prekės internetulizingo sutarties pasirašymas prekybos centre
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 
 

ATSISKAITYMAS SU KURJERIU

 • Prekės internetuužklausa internetu
 • arba
 • Prekės telefonuskambutis
 • Vedrana prekybos centre
 • prekės jūsų kiemeprekės jūsų kieme
 • Vedrana prekybos centre
 • atsiskaitymas su kurjeriuatsiskaitymas su kurjeriu
 
 
MES NE ELEKTRONINĖ PARDUOTUVĖ - MES TIKROJI PARDUOTUVĖ INTERNETE
© 2008 UAB "Vedrana".